Aj plechová kravička potrebuje dobrého gazdu

Autor: Ľubomír Budinský | 19.2.2012 o 17:45 | (upravené 19.2.2012 o 18:04) Karma článku: 5,65 | Prečítané:  622x

Pápápá papapapá....touto slávnou melódiou dnes už kultového filmu "Slnko, seno,jahody" zvoláva v našej dedine zákazníkov blížiaci sa mobilný automat na predaj surového kravského mlieka a mliečnych výrobkov - skrátene mliekomat. Parkuje pred Obecným úradom na dohodnutom mieste,kde ho čaká cca desiatka kupujúcich,bez ohľadu na to,či padá dážď,či sneží,alebo kruto mrzne.A tu niekde sa začína problém poklesu záujmu o takýto predaj, ako nás nedávno informovali v masmédiách.Skúsme sa zamyslieť,čo dnešný zákazník požaduje:

- Kvalitu. Tú surové kravské mlieko, pravdaže, má, ale keď sa zákazník dostaví na miesto za učelom kúpy, to mlieko musí byť k dispozícii. Často sa totiž stáva, že mliekomat je pokazený, alebo šoférovi po ceste vyteká mlieko a tak on zaznamenáva straty, alebo mliekomat čapuje oproti platbe viac mlieka, ako má.

- Zákazník je zvyknutý nakupovať v suchu a teple. Takto je zvyknutý už dlhé roky, preto vstať do zimy a čakať v nepohode, nie je pre nikoho príjemné, zvlášť keď mliekomat mešká, alebo – ako sa už stalo - nepríde vôbec.

- Možnosť kúpy alternatívy, ak tovar chýba. Ak ste v hypermarkete a nie je mlieko, kúpite si do kuchyne niečo iné, a vaša cesta teda nebude do obchodu márna. Keď ale mobilný predaj mieka sa v ten deň nekoná a vy uzimený odídete s pocitom premárneného času, váš záujem zopakovať si to nabudúce klesne.

Predajcovia mlieka, ktorí lakonicky iba konštatujú, že záujem o mliekomaty klesá, akoby zabudli, že stale platí pravidlo, že má byť vypočutá aj druhá strana, teda kupujúci. Keby na to mysleli, tak by vedeli, že nielen živá, ale aj plechová kravička potrebuje dobrého gazdu, čo sa o ňu bude komplexne starať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?